O Korfu

Grécky ostrov Korfu je druhým najväčším a zároveň najsevernejším ostrovom zo skupiny Iónskych ostrovov. Uchváti Vás krásny výhľad na zelenú ostrovnú scenériu, grécku pevninu,   blízke albánske pobrežie alebo v diaľke sa trblietajúcu morskú hladinu.

Ostrov Korfu sa nazýva „smaragdom Stredomoria a perlou Grécka“, ale aj „zeleným ostrovom“ pre jeho nekonečné olivové sady a cyprišové háje. Panenskú prírodu, divoké skalné útesy, prírodné piesočnaté a okruhliakové pláže obmýva tyrkysové sfarbené more. Začiatkom leta sa Korfu rozžiari farbami červených ibištekov, bielych gardénií a fialových buganvileí. Všetko láka na prechádzky, na ktorých na vás čakajú malebné taverny s bohatou ponukou tradičných špecialít gréckej kuchyne.

Hlavným mestom Korfu je Kerkyra, jeho stará časť bola zapísaná do zoznamu UNESCO. Navštívte zvonicu svätého Spyridona pomenovanú po patrónovi mesta, paláce, kostoly, opevnenia a niekoľko múzeí. Neďaleko pevniny leží na malom ostrove zaujímavý kláštor Vlacherna, ktorý zaberá takmer celú plochu ostrova. K najvyhľadávanejším pamiatkam Korfu patrí zámok Achillion smerom na juhu od hlavného mesta. Postaviť ho dala cisárovná Sissy ako letné sídlo.

 

Letecké spojenie na Korfu

Na Korfu lieta priamo niekoľko leteckých spoločností. Let trvá od 1:40 minút do 2 hodín.

 

Gouvia- miesto vášho pobytu

Gouvia je malá rybárska dedina s nádhernými plážami. Gouvia sa nachádza v prírodnej lagúne, 6 km severovýchodne od hlavného mesta Kerkyra.  Gouvia je plne rozvinuté turistické letovisko zamerané na mladých ľudí alebo tých, ktorí sa cítia sľubne a relaxujú na pláži, zábavné a nezabudnuteľné noci v jednej z mnohých reštaurácií, barov a nočných klubov. Obchody umiestnené na dvoch hlavných cestách pozdĺž letoviska Gouvia ponúkajú všetko, čo potrebujete počas prázdnin.

 

Praktické informácie

Elektrické napätie je 220 V. V niektorých hoteloch nie sú štandardné zástrčky. Doporučujeme vziať si adaptér. Na ostrove môžete piť vodu z vodovodu.

 

Ak potrebujete viac informácii neváhajte ma kontaktovať: Marianna, info@svadbapodlamary.sk 0904 200 300.

 

no comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *